W Wińsku zagościli na przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich z całej Polski. Chcieli przyjrzeć się naszym doświadczeniom z wprowadzaniem w życie Lokalnego Planu Rewitalizacji. Przyjęciem gości zajęła się Sekretarz Gminy, Aneta Niewiarowska.

W Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji obejrzeli prezentacje. Już same materiały zaprezentowane na spotkaniu wzbudziły ich szczery podziw.

A potem zaczęło się zwiedzanie – najpierw udali się do sąsiadujących Domów Senior Plus. Podstawione busy zabrały ich potem do Białkowa, do Centrum Edukacji Astronomicznej, gdzie uwiódł ich – dosłownie – profesor Paweł Rudawy. Profesor miał tak wiele do pokazania i tak wiele anegdot na podorędziu, że kiedy organizator poprosił o zakończenie oprowadzania, rozległy się głosy protestu!
Już po zmroku dotarli do Garnierówki w Głębowicach, gdzie czekała na nich ciepła kolacja. A po posiłku spożytym w refektarzu ksiądz proboszcz poprowadził wycieczkę po całym klasztorze. Na początku pokazał stare fotografie klasztoru sprzed remontu, aby mogli skontrastować je z obecnym stanem Garnierówki. I poszli przez klasztor, następnie kościół, aż do krypt za zakrystią… I znowu czas zwolnił… ostatnich uczestników trzeba było straszyć zgaszeniem świateł, żeby wyprowadzić ich z krypt!

Po raz kolejny okazało się, że tak mała gmina jak Wińsko może wzbudzić podziw swoimi skarbami. Na pożegnanie wizytujący nas specjaliści zapewnili, że będą bacznie obserwować nasze kolejne zamierzenia i chętnie odwiedzą nas ponownie. Najczęściej powtarzane pytania to: kiedy otwarcie Centrum w Białkowie? Czy będzie można przywozić grupy na nocleg w Głębowicach i zajęcia w Centrum Astronomicznym w Białkowie? Jak się robi taki piękny Dom Seniora jak nasza Srebrna Podkowa?