W piątkowe popołudnie   26 maja 2023 roku z inicjatywy Wójta Gminy Wińsko odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Celebrowanie złotych godów to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodziny i przyjaciół. Para, która wspólnie przeżyła pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzieli się radościami i stawia czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia, kiedy po raz pierwszy zostali dziadkami, to jedne z tych wydarzeń, które scementowały wspaniały związek. Pół wieku wspólnego kroczenia przez życie zasługuje na prawdziwe fetowanie!

Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, nic zatem dziwnego, że święto półwiecza szczęśliwego pożycia nazwano właśnie złotymi godami.

Pani Irena i Ryszard Bieleccy  świętowali  jubileusz Złotych Godów w pięknym plenerowym ogrodzie w Dziennym Domu Seniora w Wińsku

Jubilatom  życzenia złożyła Wójt Gminy Wińsko .

Podczas uroczystości w imieniu Prezydenta RP Wójt Gminy wręczyła medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Jak na dostojny jubileusz przystało, był szampan, a o oprawę muzyczną zadbała Harfa. Wspólnie z Jubilatami zaśpiewaliśmy sto lat i kilka okolicznościowych piosenek.

Na koniec dla upamiętnienia uroczystości było zdjęcie i życzenia od radnych sołtysów oraz rodziny .

Prezesowi Seniorowi, pierwszemu pośród równych sołtysów oraz jego małżonce wszystkiego najlepszego życzymy zdrowia, miłości i wszelkiej pomyślności na dalsze wspólne lata.