Zbiórka gabarytów 2022 roku

Urząd Gminy w Wińsku informuje, że w dniach

od 23 maja 2022 r. do 31 maja 2022r.

na terenie Gminy Wińsko zostanie przeprowadzona jedyna bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych organizowana  w 2022 roku.

Odpady należy wystawić dzień wcześniej lub w dzień zbiórki najpóźniej do godz. 6.00.
Odpady wystawione w późniejszym terminie nie będą odbierane. Reklamacje będą uwzględniane tylko dzień po planowanej zbiórce gabarytów.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy: krzesła, stoły, szafy, łóżka, tapczany, fotele, materace, wózki dziecięce, duże zabawki dziecięce, rowery oraz opony do aut osobowych.

Z jednej nieruchomości odbierane będą maksymalnie 4 opony do aut osobowych.  W  przypadku posiadania więcej niż jednej deklaracji na jedną nieruchomość należy zgłosić ten fakt na dzień wcześniej przed planowaną zbiórką (dotyczy to oddania więcej opon z jednej posesji). Zgłoszenia w tej sprawie (opon) należy kierować do Urzędu Gminy Wińsko pod nr tel. 883-779-721  lub wysyłając e-maila na adres i.buczak@winsko.pl.

Do odpadów gabarytowych nie zaliczamy: drzwi, okien, brodzików, wanien, paneli podłogowych, zużytych sprzętów elektronicznych (pralek, lodówek, telewizorów).

Elektrośmieci oraz materiały z demontażu są  zbierane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wińsku.

Z uwagi na to, że jest to jedyna bezpłatna zbiórka gabarytów  organizowana  w 2022 roku, Prosimy o przemyślane podejście to akcji i zalecamy wystawić wszystkie odpady, które są klasyfikowane jako gabaryty.