Urodziny Seniorów, którzy spędzają czas w Srebrnej Podkowie to zawsze wielkie święto.

Pani Zenobia obchodziła swoje 73 urodziny

Pani Zenobia

Tuż po uruchomieniu Domów Seniora w Wińsku po przerwie spowodowanej pandemią, 12 kwietnia jubileusz obchodziła pani Zenobia.

O wieku naszej Seniorki nie będziemy pisać, za to składamy jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, dobrego humoru i jak najwięcej pozytywnych emocji.

Pani Zenobia bardzo lubi śpiewać, chętnie uczestnicy w warsztatach i wykonuje robótki ręczne – mówi jedna z pracownic Srebrnej Podkowy.

To ja ją tu do Seniora zaprosiłam, kiedy siedziała przed domem na ławce. Chyba nie żałuje, że dała się namówić – śmieje się pani Czesława.
Seniorki przyznają, że nie mogły się już doczekać powrotu do wspólnego spędzania czasu.

Wynudziłyśmy się w domach. Teraz już jesteśmy zaszczepione, przyjęłyśmy dwie dawki, i muszę powiedzieć, wcale nas nie bolało. Bardzo cieszymy się z powrotu do naszej normalności – przyznaje pani Czesława.

Przez dwa pierwsze dni od ponownego otwarcie panie nie chciały zajęć, bo – jak mówiły – musiały się nagadać. Takie były za sobą stęsknione. Przez pandemię nie widziały się od listopada – wyjaśnia Ewelina, jedna z pracownic.

Zaledwie kilka dni po jubileuszu pani Zenobii, swoje urodziny świętował pan Franek. Również tym razem był pyszny tort, śpiewy i świetna zabawa.
Nasz pan Franek jest zawsze bardzo miły, sympatyczny i chętnie spędza czas ze wszystkimi w Domu Seniora. Pan Franek lubi u nas ćwiczyć i kolorować, a także pomaga naszym Paniom w pracach plastycznych – mówi pani Ewelina.

Dodajmy, że Seniorki i Seniorzy mogli wrócić do Srebrnej Podkowy, ponieważ zarówno oni jak i personel został zaszczepiony.

Panie mają już mnóstwo wspólnych planów. Z realizacją czekają tylko na poprawę sytuacji epidemicznej.