Wnętrze sali sportowe w Orzeszkowie w czasie prac. Zielone ściany, duże okna, parkiet.

Coraz bliżej do zakończenia prac w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Orzeszkowie. Ze względu na pandemię prace przeciągnęły się.
Jednak mamy dobrą wiadomość: po nowym roku obiekt zostanie oddany do użytku!

Budowa sali w Orzeszkowie to ogromne przedsięwzięcie. Obiekt mogący pomieścić na widowni 170 osób jest bardzo zaawansowany technicznie.
Pod wieloma względami to rekordowa inwestycja: jej koszt to 6 mln zł (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego  2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Rozwoju Regionalnego, Gmina Wińsko pozyskała maksymalne dofinansowanie 95%kosztów), w dodatku jest zaprojektowana i wybudowana od podstaw, w przeciwieństwie do większości dotychczasowych inwestycji, które polegały na adaptacji i rozbudowie już istniejących budynków.

 

Więcej zdjęć do obejrzenia w poście.

Tak wielkie przedsięwzięcie wymaga starań i czasu. Udaje się nam zmieścić w kosztorysie, mimo szalejących wręcz cen materiałów budowlanych.
Widząc jak duży, nowoczesny i funkcjonalny będzie ten obiekt, chciałoby się już z niego korzystać. Na szczęście termin zakończenia prac jest już blisko.