Ranczo Rajczyn to mała, przydomowa stajnia, którą prowadzę rodzinnie, wspólnie z moim ojcem. Powstało ono z miłości do zwierząt i pragnienia połączenia mych pasji: Jeździectwa i AiKiDo, kształtujących moją filozofię i życiową drogę.

Głównym filarem mojej działalności jest trening stacjonarny koni młodych, przyuczający je do pracy pod siodłem (czyli zajeżdżanie) oraz trening korekcyjny koni z zaburzeniami behawioralnymi (czyli tych trudniejszych – które gryzą, kopią, zrzucają, uciekają…). Udzielam także konsultacji indywidualnych, uczę konie wchodzić do przyczepy, a dla większych zorganizowanych grup jeźdźców i ich koni przeprowadzam szkolenia z Naturalnych Metod, czyli „Jak dogadać się z koniem po koniowemu” oraz warsztaty „Jak bezpiecznie spadać z konia” wykorzystując umiejętności AiKiDo.
Jestem mistrzem AiKiDo, tradycyjnej sztuki walki wywodzącej się z Japonii. Każdego dnia przepasuję kimono GI czarnym pasem i spędzam wiele godzin na treningach w DOJO na macie TATAMI. BUDO, filozofia AiKiDo, przesiąkła całe moje życie. Elementy tej filozofii implementuję teraz do pracy z końmi, co wraz ze wszystkimi zdobytymi umiejętnościami AiKiDo, przynosi wymierne korzyści i efekty w ich szkoleniu. Jako SENSEI trenuję młodzież szkolną, dorosłych, a także dzieci przedszkolne oraz przybliżam im etykietę z filozofią wschodu. A w wolnych chwilach kocham… jeździć konno, spacerować z moimi dwoma psami rasy Border Collie i uczyć je coraz to wymyślniejszych sztuczek, czytać książki przed kominkiem, brzdąkać na gitarze przy ognisku i spać do późna…
Natomiast mój Tato – Roman jest świetnym architektem i urbanistą z pełnymi uprawnieniami. Organizuje nasze życie na ranczo, planuje i nadzoruje wszystkie inwestycje, opiekuje się naszymi podopiecznymi, a przy wieczornych ogniskach snuje niezliczone gawędy. Na co dzień piastuje stanowisko urzędnika samorządowego w Urzędzie Gminy. W czasie urlopów żegluje jako kapitan i prowadzi dalekie rejsy pełnomorskie. Najbardziej na świecie kocha jednak swoje dwa niesforne koty…
Gdzie można nas znaleźć?
Rajczyn położony jest na Dolnym Śląsku, w północnej części województwa, na samym skraju powiatu wołowskiego, w Gminie Wińsko. Od północy i wschodu wsi rozpościerają się olbrzymie połacie lasu o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Od południa zaglądają malownicze pola zasiewane zbożami, a na zachodzie, nieopodal wioski przebiega koryto Odry z tajemniczymi rozlewiskami i urokliwym ujściem Jezierzycy. Te urozmaicone obszary wspaniale nadają się do turystyki konnej, rowerowej i pieszej.

Kontakt:
514-335-475
Facebook Ranczo Rajczyn