Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski odwiedził dziś Wińsko, w związku z przyznaniem certyfikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla Akademii Piłkarskiej Wińsko. Była to okazja do rozmowy o przyszłości sportu i piłki nożnej w gminie, a zwłaszcza o roli młodzieżowego klubu piłkarskiego Akademia Wińsko.

– Bez samorządu nie ma sportu stwierdził prezes Andrzej Padewski.- Trzeba docenić pracę Tomka Jaworskiego, mistrza Europy w piłce nożnej amatorów. O jego talencie trenerskim świadczy Akademia Piłkarska, a przyznany certyfikat PZPN najlepszym dowodem dobrej pracy.  Nie do przecenienia jest blisko stu młodych zawodników i zawodniczek w klubie. Gmina nie zapomina o sportowych potrzebach mieszkańców.

– Jesteśmy między Śląskiem a Miedzią- przyznaje wójt Jolanta Krysowata – Zielnica. – Ja jestem z kibicami obu stron, szanuję jednych i drugich. Taka gmina między Śląskiem a Zagłębiem. A jeśli chodzi o sport dzieci i młodzieży, to jest dla nas, dla samorządu, najważniejszy.  Stadion, boiska, wkrótce Orlik, nowa szatnia z salką treningowa w Głębowicach. Boiska wielofunkcyjne we wszystkich miejscowościach, gdzie są szkoły. Wkrótce kolejne inwestycje w sport i  rekreację.

Trener Tomasz Jaworski ma „talent do młodych talentów” i spod jego ręki wychodzą przyszli zawodnicy zarówno Śląska Wrocław jak i Miedzi Legnica.

– Pracujemy nie tylko sportowo- mówi trener- ale także dbamy o rozwój społeczny dzieci i młodzieży Gminy Wińsko. My po prostu opiekujemy się naszymi zawodnikami. Kilka dni temu Gmina przyznała nam dotację na działalność, dzięki czemu rodziny, ponoszą niewielkie koszty za udział w zajęciach swoich dzieci i przywożą je z całej gminy”. Akademia rozwija się pięknie. Młodzi lgną do sportu i oby było ich jak najwięcej.