Widok Z plaży na Zalew Słup

 

Kąpielisko Zalew Słup było hitem zeszłorocznych wakacji. Strzeżone, bezpieczne kąpiele w otoczeniu pięknej przyrody przyciągały wielu mieszkańców naszej gminy, a także gości z ościennych miejscowości.
Kąpielisko, które było tak wyczekiwane, sprawiło Wam tyle radości!

Również w tym sezonie Zalew będzie tętnił życiem. Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji już przygotowuje się na otwarcie kąpieliska, na którym będzie wiele nowych atrakcji!
Już niedługo zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie i montaż kolejnych nowości.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już na rozpoczęcie sezonu na Zalew będzie można dojechać nowym szlakiem rowerowym łączącym Wińsko, Jakubikowice i drogę powiatową przy parkingu zalewu. Tuż przy Zalewie powstanie piaszczyste boisko wielofunkcyjne, ustawione zostaną nowe ławki, a do dyspozycji gości będzie wielki, betonowy grill. Dla ratowników zamontowana zostanie specjalna wieżyczka, tak aby jeszcze lepiej mogli czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się. Co bardzo ważne, na kąpielisku już niedługo będzie prąd i nowe sanitariaty.
Te wszystkie atrakcje i udogodnienia pojawią się niebawem, a już dziś zapraszamy do wypoczywania nad Zalewem.
Na majówkę to doskonałe miejsce!

Wypoczynek na świeżym powietrzu nie tylko służy zdrowiu, ale przy zachowaniu odległości jest bezpieczny w czasie pandemii. GOSTiR zadbał o wykoszenie trawy, drewniane konstrukcje zostały pomalowane. Zabierajcie koce, prowiant, piłki i… miłej zabawy!

Przypominamy, że dla odwiedzających Zalew został przygotowany parking, na który wjazd jest z drogi powiatowej (w kierunku wsi Słup), dlatego prosimy nie wjeżdżać na teren Zalewu od strony drogi krajowej nr 36.
Przypominamy także, że teren Zalewu jest monitorowany.

Oby pogoda na długi weekend dopisała!

Pomost na Zalewie Słup

 

 

Celem operacji jest: utworzenie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej wraz ze stworzeniem szlaków rowerowych pomiędzy miejscowościami znajdującymi się na Szlaku Odry w Gminie Wińsko.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, podziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w zakresie Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.