„Gmina Wińsko. Tutaj jest pięknie!” – pod takim hasłem promowaliśmy dziś walory turystyczne naszej gminy podczas Dni Odry. I po raz kolejny przekonaliśmy się, że naprawdę mamy się czym pochwalić.
To miejsce, w którym historia spotyka się z naturą, a każdy może znaleźć coś dla siebie. Szlak „Cudne Manowce”, Obserwatorium w Białkowie, Garnierówka, Zalew Słup, pozostałości historii żydowskiej czy relikty zakładu związane z pierwszą cukrownią buraka cukrowego – to tylko część niezwykłych miejsc i historii, które można odkrywać w Gminie Wińsko.
Nasza gmina to idealny kierunek zarówno na jednodniowe wycieczki, jak i dłuższy wypoczynek. Coraz prężniej rozwija się również baza noclegowa – od klimatycznych, zabytkowych murów Garnierówki, przez noclegi oferowane przez GOSTiR Wińsko – Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji w Wińsku, aż po pola namiotowe i jurty blisko natury.
Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Prawdziwym hitem okazały się przypinki, które każdy mógł samodzielnie wykonać od początku do końca. Dużym powodzeniem cieszyły się także gminne krówki, które znikały dosłownie w mgnieniu oka.
Stoisko odwiedzili również Posłanka na Sejm RP Anna Sobolak oraz Włodzimierz Chlebosz – Starosta Powiatu Wrocławskiego. Goście z dużym zainteresowaniem poznawali atrakcje oraz historię naszej gminy, podkreślając jej wyjątkowy potencjał turystyczny i przyrodniczy.
Dziękujemy wszystkim za odwiedziny, rozmowy i zainteresowanie Gminą Wińsko. Takie spotkania pokazują, że warto odkrywać miejsca pełne historii, przyrody i dobrej energii.
Do zobaczenia na Szlaku!











