Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ZGKiM) mają swoje święto 10 maja.

– Wszystkim Pracownikom Komunalnym, którzy każdego dnia z ogromnym poświęceniem oraz sumiennością wykonują swoje obowiązki, składam najserdeczniejsze życzenia – mówi Pani Wójt Jolanta Krysowata- Zielnica- Dziękuję za Państwa zaangażowanie. Dzięki Wam gmina funkcjonuje sprawnie, a mieszkańcy są zadowoleni z jakości świadczonych usług.

– Życzę wszystkim pracownikom satysfakcja z dobrze wykonanych obowiązków- dodaje Pani Dyrektor ZGKiM Karolina Bieniek- oraz życzliwości mieszkańców. To dla nas najważniejsze. Stanowimy zgraną ekipę. Lubimy to co robimy. Mam nadzieję, że to widać.

Niezależnie od warunków pogodowych, pory dnia czy roku pracownicy „Komunalki” pełnią swoją służbę. Dziś jest wyjątkowy dzień,  gdyż zwracamy uwagę na tych, których często nie dostrzegamy, ale których praca stanowi fundament naszej codzienności. To ONI dbają o zaopatrzenie mieszkańców w wodę, wszelkiego rodzaju naprawy i remonty z tym związane.  To dzięki ich opiece nad stacjami uzdatniania wody mamy czystą wodę w kranie. Wywożą także z naszych domostw nieczystości płynne. Nadzorują funkcjonowanie oczyszczalni ścieków. Wykonują mnóstwo prac porządkowych, remontowych i budowlanych w lokalach gminnego mienia komunalnego. No i zajmują się utrzymaniem terenów zielonych w Wińsku oraz obsługą Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOKu).

Wszystkim pracownikom sektora komunalnego składamy serdeczne podziękowania za Wasz codzienny trud i poświęcenie. Dzięki Wam możemy cieszyć się czystym środowiskiem i dostrzec, że ktoś o nas dba.