Plakat Bitwa Regionów

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, KOWR organizuje VI edycję konkursu kulinarnego Bitwa Regionów! Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej i odbywa się w dwóch etapach – wojewódzkim i ogólnopolskim.

I etap został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej – jury będzie oceniało potrawy regionalne na podstawie przesłanego filmu wraz z opisem.
W dolnośląskiej kuchni odnaleźć można tradycje wszystkich regionów Polski. Siłą tego regionu jest różnorodność. Pokażmy to bogactwo kulinarne!
Zgłoszenia mogą przesyłać KGW posiadające osobowość prawną oraz stowarzyszenia, którym celem statutowym działania jest m.in. pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej w tym lokalnej i regionalnej.
Film powinien być nie dłuższy niż dwie minuty i przedstawiać przygotowanie potrawy. Pula nagród w tym roku wynosi 35 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 30.06.2021 r. za pośrednictwem strony internetowej bitwaregionow.pl

Plik do pobrania:

Regulamin Bitwa regionów regulamin (PDF, 205 KB)