Budków leży na szlaku rowerowym rzeki Odry. Pole biwakowe stanowi bardzo dobre miejsce by zrobić przystanek, wypocząć na łonie natury, a przy ognisku przygotować ciepły posiłek. Bliskość rzeki Jezierzycy  i rzeki Odry sprawia, że okoliczne lasy i łąki są miejscem bytowania wielu gatunków ptaków.
Wspaniale miejsc by zbliżyć się do natury, które polecamy miłośnikom fotografii przyrodniczej.
W przypadku niekorzystnej pogody pole biwakowe można pachnącą łąkę można zamienić na „biwakowanie w sali w Budkowie, która wyposażona jest w kuchnię i zaplecze sanitarne.
Pole biwakowe i salę polecamy szczególnie fotografom, a także jako miejsce wycieczek i cel rajdów rowerowych.

W Budkowie odbywa się cykliczna impreza – „Spotkajmy się na Dzikim Zachodzie”.

Budków to miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych – to ścieżka o kształcie trapezu z początkiem i końcem na wale w rejonie wsi Budków.
Wchodząc na nadrzeczny wał przeciwpowodziowy, ukazuje się nam panorama terenu zalewowego rzeki Odry, przecięta wstęgą meandrującej, nizinnej rzeki – Jezierzycy.
Początkowo ścieżka prowadzi wzdłuż rzeki, na krótko przerywając niewielki grąd odrzański. Dochodząc do ujścia kierujemy się na prawo, na starorzecza Odry. Dalej biegnie podmokłą łąką, przeciętą rowem melioracyjnym, wzdłuż którego dochodzi do wału. Idąc wałem dochodzimy do punktu wyjścia.