Komenda Powiatowa Policji w Wołowie zwraca się z apelem do wszystkich osób starszych, samotnie zamieszkujących, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wpuszczania do domów i mieszkań osób podających się za pracowników różnych instytucji, ale także rozmów z osobami telefonującymi podającymi się za naszych krewnych czy policjantów.

Przypominają również o innym rodzaju przestępstw- o tzw. przestępstwach ,,na litość”. W takich sytuacjach do mieszkań pukają osoby, które proszą o coś do jedzenia lub picia twierdząc, że znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Starsze osoby nie zastanawiają się ani na chwilę nad udzieleniem pomocy, przygotowują posiłek , a w tym czasie zostają okradani.

Zanim otworzymy drzwi spójrzmy przez wizjer w drzwiach lub przez okno. Jeśli nie znamy odwiedzającego- spytajmy o cel wizyty, poprośmy o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymację służbową. W razie wątpliwości umówmy się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub odpowiedniej instytucji, czy wysyłali do naszego mieszkania swojego pracownika.

Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów np. wygląd nieznajomego, numery i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechał.
To tylko niektóre z sytuacji, jakie mogą się nam przytrafić. Pomysłowość i fantazja przestępców tego typu nie zna granic. We wszystkich opisanych przypadkach należy skontaktować się zawsze z policją dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego KPP Wołów pod nr 47 8725200.