Harfa – działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wińsku, kierownikiem od wielu lat jest Stanisław Wymazała, instruktor zespołu Małgorzata Aleksander- Tęcza, spotykają się w popołudniowe czwartki w Domu Seniora w Wińsku. Zespół od samego początku występował na wielu festiwalach, przeglądach zespołów śpiewających i chórów, konkursach ludowych pieśni patriotycznych, pieśni ludowych, festiwalach kolęd i pastorałek, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. W tym roku będzie obchodził swoje 30 lecie istnienia.
Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej został założony w 1984 r. działa przy Centrum Turystyki i kultury w Ścinawie. Zespołowi przygrywa kapela: klarnet akordeon, dwie gitary i bęben. Zespół liczy 18 osób, odniósł wiele sukcesów na festiwalach przeglądach ogólnopolskich. W tym roku zespół obchodzi 40 lecie istnienia.
Zespół Biesiadny ze Świdnika gm. Marciszów. Powstał 9 lat temu, repertuar to biesiada ale i nie tylko. Instrumenty muzyczne to akordeon i podkłady muzyczne z autorskim aranżem. Wydane dwie płyty z Biesiadą oraz kolędy i pastorałki. Uczestnicy wielu przeglądów i koncertów. Kierownik muzyczny Robert Werner.
Dyszkant zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy sołtysów z gminy Kąty Wrocławskie. Mają w swoim repertuarze piosenki biesiadne, ludowe kolędy, pieśni okolicznościowe oraz program papieski. Występowali w wielu miejscach przeglądach oraz konkurach niejednokrotnie zajmując nagradzane miejsca. Występowali już u nas z kolędami, a dzisiaj wystąpią z biesiadą
CORD męski zespół śpiewaczy rozpoczął swoją działalność w Piławie Dolnej 16 lutego 2016 roku. W zespole występują sami mężczyźni, założycielem był pan Józef Flis. Wszystkie utwory wykonywane są w układzie dwugłosowym. W repertuarze znajdują się pieśni ludowe, biesiadne, religijne, patriotyczna i żołnierskie. Zespól występuje pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej Dzierżoniów im. Władysława Reymonta z siedzibą w Mościsku.
Zespół Folklorystyczny Górzanie powstał w 1976 roku. W repertuarze posiada tańce i pieśni z regionu – Dolny Śląsk, Lublin, Rzeszów i Kaszuby oraz stroje do danego regionu. Ma bardzo duże osiągnięcia o czym świadczą liczne koncerty i nagrody. Zespół koncertuje po całej Polsce oraz poza granicami kraju. Często nagrywa do telewizji i radia Wrocław.
Kapela Biesiadni imienia Zbigniewa Bobera. Powstał w 2004 roku, brał udział w licznych festiwalach i przeglądach muzycznych. Wykonuje m.in. przedwojenne szlagiery.
Mirkowianie zespół folkowy z Borowa gmina Prusice, powiat Trzebnicki. Powstał w 2021 r., stroje zespołu stylizowane są na stroje dolnośląskie. Utwory, które zespół wykonuje pochodzą z różnych regionów Polski. Zespół liczy 15 osób. Instrumenty na których grają to 2 akordeony, bęben, gitara elektroakustyczna, gitara basowa oraz rożne grzechotki. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Mirosława Szymczyszyn.
OLD COVER duet działa od roku. Od niedawna pod patronem GOK w Radwanicach. Powstał z fascynacji dawną przedwojenna muzyką. Wyróżnienie w I Krajowym Przeglądzie Małych i Wielkich Form Art. Zakładów Górniczych oraz 3 miejsce w I Głogowskim Przeglądzie Piosenki Kresowej. Liczne prezentacje na mniejszych lub większych uroczystościach w Domach Kultury
Sąsiadeczki- Zespół Sąsiadeczki powstał w 2004 roku. Od początku jest zespołem wielopokoleniowym reprezentującym wieś Dobrzeń oraz gminę Dobroszyce na ludowych scenach Dolnego Śląska poprzez uczestnictwo w różnorodnych uroczystościach, przeglądach i wydarzeniach kulturalnych. Repertuar Sąsiadeczek jest bardzo bogaty i różnorodny – przede wszystkim piosenki ludowe z różnych regionów kraju, pieśni patriotyczne, żołnierskie, biesiadne, a także duży zakres piosenek związanych z tradycjami i świętami kościelnymi i porami roku. Sąsiadeczki działają pod patronatem Gminnego Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach.
Katarzynki z Ostroszowic zespół powstał w marcu 2011 roku, działa przy Bibliotece Publicznej gminy Dzierżoniów im Władysław Reymonta. Kierownikiem zespołu jest Stefania Czermińska.
Pink Dragons Grupa działająca przy GOK powstała w marcu 2024 w Krzelowie, liczy 27 dzieci, instruktorem i choreografem jest Daria Głaz,
Black Fire, grupa dzieci młodszych, działających przy GOK występująca z tańcem, licząca 20 dzieci w wieku 4-7 lat. Prowadzone przez cudowną, kreatywną i cierpliwą Darię Głaz
White Diamonds grupa artystyczna, występuje nie tylko z tańcem, ale również teatralnie, kabaretowo oraz wokalnie, działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wińsku, a instruktorka to niezmiennie miła, pomysłowa, świetnie odnajdująca się w pracy z dziećmi i młodzieżą Daria Głaz. We wrześniu grupa będzie obchodziła swoje 5 letnie istnienie
Gwiazdą wieczoru był warmiński zespół FASTER
Faster jako zespół istnieje od 2008 roku. Jaki gatunek muzyczny reprezentują ? Jedni nazywają to disco polo, inni dance, jeszcze inni polska muzyka taneczna, zaś oni poprostu tworzą to co się im aktualnie podoba. Ich utwory takie jak „Audi w LPG”, „Beta w benzie” czy „Otwieram Balacha” pokryły się kilkukrotnie platynowymi oraz złotymi płytami, przyznanymi przez ZPAV. Ich utwory mają ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube a w swojej karierze zagrali setki koncertów na terenie całego kraju.